Magazin

Pelin Karahan ekranlara geri dönüyor! Muhteşem Yüzyıl’ı bile geride bırakacak

Ünlü oyuncu Pelin Karahan ekranlara geri dönüyor. Güzelliği ve oyunculuğu ile dikkat çeken başarılı oyuncu yepyeni ve farklı bir proje ile tekrar adından söz ettiriyor. Bir süredir ekranlarda görünmeyen Karahan çok konuşulacak bir proje ile geri dönüyor. Detaylar haberimizin devamında…

Kavak Yelleri, Muhteşem Yüzyıl, Bir Zamanlar Kıbrıs gibi başarılı yapımlarda yer alan pelin Karahan Şebeke isimli dizi ile ekranlara geri dönüyor. Sessiz sakin bir hayat yaşayan ünlü oyuncu uzun bir aradan sonra hayranlarını sevindirecek.

Ekranlara geri dönüyor

Bedri Güntay ile evli olan ve 2 erkek çocuğu bulunan Pelin Karahan Şebeke isimli dizide rol alacak. Karahan Furkan Palalı ile başrolü paylaşacak. Polisiye macera türünde bir dizi olacak. Ozan Uzunoğlu’nun yöneteceği oldukça ses getirmesi bekleniyor.

Pelin Karahan kimdir?

Vildan Pelin Karahan Güntay, 6 Ekim 1984’te, Türk oyuncu ve sunucu. Ankara’da doğup büyüyen Pelin Karahan, ayrıca anneanne tarafından Arnavut kökenlidir. Anne tarafından Selanik göçmenidir. Karahan, İlkokulu Arı Koleji’nde okudu. Ortaokulun bir bölümünü Ankara Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu’nda ve Ödemiş İlköğretim Okulu’nda tamamladı. Aynı yıl Polis Koleji’ni kazandı. Daha sonra Polis Kolejini bırakıp Ankara Sokullu Mehmet Paşa Lisesi’ne devam etti ve başarıyla mezun oldu. Anadolu Üniversitesi Turizm İşletme’den mezun oldu. Karahan, okul yıllarında çeşitli faaliyetlere büyük katılım gösterdi. İstanbul’a çalışmak için geldiğinde ek iş olarak çalışmak için Erberk Ajans’a kaydoldu. Bu ajans aracılığıyla Çağan Irmak ile Demirdöküm reklam filmini çekti. Daha sonra Kavak Yelleri dizisinin seçmelerine katıldı ve Aslı rolüne seçildi. Bu dizide Dağhan Külegeç ile olan uyumu göz doldurdu ve efsane iki aşık Aslı Efe’yi AsEf’i yaşattı. Reklamların devamı da geldi. Nestle Kit-Kat, Coca Cola Light, Ülker Royal Golf, Yedigün, Carrefour, Penti, Komili Şampuan, İpana reklam filmlerinde de oynadı. Muhteşem Yüzyıl adlı dizide Mihrimah Sultan’ı canlandırdı. Bir Zamanlar Kıbrıs/Kıbrıs: Zafere Doğru Dizisinde İnci Dereli rolünü canlandırdı. TRT Okul’da “Bir Evde” adlı hayvan bakımı programını sundu. Show TV’de “Pelin Karahan ile Nefis Tarifler” adlı yemek programını sundu. 2022 yılında ise Star TV’de Ramazan Ayı boyunca yayımlanan Pelin’in Mutfağı adlı programını sundu.

Başa dön tuşu