Ekonomi

Bitcoin neden düşüyor 13 Ekim? BTC ne zaman yükselecek! 2023 boğa olacak mı?

Merkeziyetsiz borsaların son 3 yıldır hayatımızda olduğunu varsayarsak güven konusunda tam yol ilerlese de BTC yükselme konusunda yol kat edemiyor. Gerek ABD borsaları, FED faizleri, Yıllık veriler derken 1 yılı aşkın süredir düşüş eğiliminde olan BTC neden düşüyor sorusu özellikle de bugün çok soruluyor.

BTC 12 Ekim 2022’de 19 bin desteğini kırıp aşağı doğru yatay düşüşüne devam ediyor.  ABD enflasyon verilerinin açıklanması sayılı zaman kala BTC ne yapacağını şaşırmış durumda. Adeta Amerika’nın ağzını açıp kapatması ile seyri bir anda değişen BTC 69 bin yolculuğundan bu yana henüz kendini toplayamadı.

BTC’de Ayı sezonu ne zaman bitecek?

BTC düşüş yükseliş senaryoları ile alakalı çok sayıda analist farklı yorumlar yaparken 2023 senesine kadar BTC’nin 31 K hedefi olduğunu söyleyenler de var diğer taraftan 8 K desteğine kadar geri çekilme yaşayabileceğini belirtenler de.

Son bir hafta da 20. 500 seviyesine ulaşan BTC an itibariyle 18 900 olarak gözükmekteyken, yatırımcı gerek altcoinleri için gerekse de BTC yatırımı için tedirgin halde piyasayı takip ediyor.

BTC dominansının da yükselişe geçtiği an itibari ile alt coinlerde bu düşüşten nasibini alıyor.  Son 24 saatte yüzde 2.6 oranında düşüş sağlayan BTC alt coinleri adeta ezip geçiyor.

Yaklaşık 3 ay gibi bir süredir 22 bin direncini kıramayan BTC 18.500 desteğine sıkı sıkı tutunmaya çalışıyor.

Özellikle de Türkiye saati ile gece 03.00 kapanışına göre BT’nin bu destek altında kapatması günü tamamlamasının düşüşün daha da derinleşmesi anlamına geldiğini bilen yatırımcı tedirgin halde bekliyor.  Desteğin kırılması ile birlikte 14000 bandında düşüş hedeflenirken, çoğu alt coinin de sıfırlanacağı iddia ediliyor.

Bu kötü senaryolar sonrasında 2023 yılı için BTC de boğa olacak mı sorusu da soruluyor.

2023 Boğa sezonu olacak mı?

Boğa sezonu BTC için çok geride kaldı. Öyle ki son düşüşler ile birlikte milyonlarca kişinin yatırımı içerde kalmışken hedefler 2023 deniliyor. 2023 hedeflerinde BTC’nin en fazla çıkacağı noktanın 45000 civarı olduğunu söyleyen analistler bu düşüşün de 2024 BTC halvingine kadar devam edeceğini belirtiyor.

 

Başa dön tuşu