Magazin

Ece Ronay’la mahkemelik olan Mehmet Ali Erbil hakkında karar verildi! Bir sonraki duruşmada…

Mehmet Ali Erbil ve Ece Ronay’ın davasında yeni gelişme. Fenomen ismin klibinde oynayan Erbil sosyal medya üzerinden Ronay’ı taciz ettiği iddiası ile 8 yıldan 10 yıla kadar hapsi isteniyor. Ünlü şovmenin daha önceki duruşmalara katılmadığı için zorla getirilme kararı bulunuyor. Mehmet Ali Erbil son davaya da katılmadığı için yeni karar çıkartıldı. Detaylar haberimizin devamında…

Anadolu 67. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya Ece Ronay Bilir bizzat katılırken Mehmet Ali Erbil yine katılım sağlamadı onun yerine avukatları hazır bulundu. Bir önceki duruşmaya da katılmadığı için hakkında zorla getirilme kararı çıkartılan Erbil yine duruşmaya gelmediği için tekrar karar verildi.

zorla getirilme kararı

Davacı Ece Ronay şikayetinin devam ettiğini belirterek, “Sanığın sağlığı sosyal medya platformlarında açmış olduğu canlı yayınlardan anlaşılacağı üzere gayet yerindedir” dedi. Mehmet Ali Erbil’in avukatı, “Müvekkilin geçirmiş olduğu ameliyat ve sağlık raporuyla mazeretli olduğu ortadadır. Gelecek celse hazır edeceğiz” şeklinde gerekçe sundu.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Mehmet Ali Erbil’in mesajlarının Ece Ronay Bilir’in kişilik haklarını zedeleyecek biçimde hakaret içerdiği, bir başka mesajının ise ’Tehdit’ suçunu oluşturduğu ifade edildi. Sanık Mehmet Ali Erbil’in ’Elektronik haberleşme aracılığıyla cinsel taciz’, ’Sesli yazılı veya görüntülü bir iletiyle hakaret’ ve ’Tehdit’ suçlarından 1 yıl 11 ay 15 günden, 8 yıl 10 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi. Mehmet Ali Erbil hakkında tekrar zorla getirilme kararı çıkarıldı.

Başa dön tuşu