Magazin

İmam Hatipliler hakkında söyledikleri başına bela olmuştu! Şarkıcı Gülşen hakim karşısına çıktı, işte ilk savunma

Nisan ayında bir konserinde İmam Hatipliler hakkında söyledikleri yüzünden başı derde giren Gülşen bugün hakim karşısına çıktı. Hakkında verilecek karar merak edilen ünlü şarkıcının savunması ise dikkat çekti. Mağdur edildiğini aktaran Gülşen beraatını istedi. Detaylar haberimizin devamında…

“Halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçundan yargılanan Gülşen’in bugün ilk mahkemesi görüldü. Konserde söyledikleri 4 ay sonra ortaya çıkan ve gündeme getirilen şarkıcı ertesi gün tutuklandı ve ceza evine gönderildi. 5 gün cezaevinde kaldıktan sonra ev hapsi istendi ve 15 gün ayağında kelepçe ile evde kaldı. Daha sonra her hafta karakola giderek imza atması şartı ile serbest bırakıldı. Ünlü şarkıcının bugün ise ilk mahkemesi görüldü.

Hakim karşısına çıktı

İstanbul 11. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz yargılanan Gülşen Çolakoğlu ve 14 şikayetçi katıldı. Kadın ve Demokrasi Derneği(KADEM) avukatları da hazır bulundu. Şarkıcı Gülşen’in ilk savunması, “Bu konuda daha önce de ifadeler verdim. Tekrar ederim suçsuzum. Yargılama sonunda beraat edeceğime inanıyorum. Bütün konu sahne içinde bir arkadaşımla şakalaşmadan ibarettir. Sahnedeyken dinleyicilerin arasına katılmak istedim. Kalabalıkta bu mümkün olmadığından sahnedeki arkadaşlarımdan birini beni seyircilerin arasına taşımasını istedim. Bir arkadaşım şaka olarak seni imam taşısın dedi. İmam da aramızda bu lakapla anılan Miraç Çelenktir. Bu lakabın özel bir anlamı yok. Sahne şovlarında sıklıkla şakalaştığımız bir arkadaşımızdır. Sahne heyecanının getirmiş olduğu refleksle, sahne üzerindeki iki kişi arasındaki diyalogtur. Hatta diyalog kendisi diye bitmektedir. Bunu söylerken ne üçüncü bir şahıs ne bir sosyal sınıf ve kesimi hedefledim. Tekrarlamadım altını çizmedim alkışlatmadım sonra tanıtım amacıyla kullanmadım dolayısıyla halkı kin ve düşmanlığa tahrik tavrı sergilemedim. Niyetim asla bu olamaz, üzerime atılı suçu işlemedim.” dedi.

“Mağdurum”

Son zamanların en çok konuşulan isimlerinden olan Gülşen sözlerine, “İki kişi arasında geçen bu diyalog nedense hedefe oturtuldu. Değerlerini incitmiş olabileceğim herkesten özür de diledim. Mesleki kimliğim ve duruşumun bir bedeli olarak mağdurum. Kadınlığım, bedenim, eşliğim anneliğim üzerinden defalarca sözel olarak linç ve istismara uğradım hatta hedef gösterildim. Ama yine de duygu ve düşüncemi yeri geldiğinde ifade eden biriyim. Sahnedeki şaka, toplumsal duyarlılığımım bir uzantısı tezahürü değildi. Sadece iki kişi arasındaki şakaydı. Açıklama demeç bildirme anacı yoktu. Ama nedense öyleymiş gibi bir yere çekildi. Ayrıca zamanlaması ve yayılması bana göre manidar ve manipülatiftir. Konser 30 nisan videonun yayılma tarihi ise 24 Ağustos’tur. Arada 4 ay vardır. Videonun 4 ay sonra ortaya çıkarılması yayılması ertesi gün linç kampanyası başlatılması ve cezaevine girmem bir gün sürdü. Ben bütün bunları hayatta Gülşen olarak var olmamın cezalandırılması olarak görüyorum. Manevi olarak çok orantısız bedellere maruz kaldım. 5 gün Bakırköy cezaevi 15 gün evde olmak üzere 20 gün hapis cezası aldım. En kötüsü oğlum İspanyadadır. 5 yaşındaki çocuğumdan uzak kaldım. Eşimin işleri nedeniyle ben ondan, o benden mahrumdur. 50 kadar konser iptal oldu. Bunların tazminleri gerekiyordu ve ödendi. Sahnede ve arkasında kalan arkadaşlarımın da mağduriyetlerini karşıladım. Yurt dışı yasağı nedeniyle oradaki konserlerime gidemiyorum. Yeni konserler planlayamıyorum. Bu mağduriyetimin giderilmesini istiyorum. Bunu ailem, iş arkadaşlarım için de istiyorum” şeklinde devam etti. Gülşen hakkında verilecek karar ise merak konusu oldu.

Başa dön tuşu