Gündem

KYK Faizleri Ne zaman Silinecek?

Bir süre önce KYK borç faizlerinin silineceği açıklanmıştı. Aradan geçen uzun zamanın ardından KYK kredisi alan öğrenciler KYK kredi faizlerinin ne zaman silineceğine yönelik araştırmalar yapmaya başladı. Geçen hafta gerçekleştirilen Kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan Tarafından  KYK kredilerine ilişkin açıklama yapıldı. 18 Temmuz’da yapılan Kabine Toplantısı sonrasında, KYK faizleriyle ilgili  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklama da KYK kredisi kullanan öğrencilere müjdeli haberi vermişti.  Diğer bir merak edilen , ilerleyen yıllarda KYK kredisi alan öğrenciler KYK kredilerini faizsiz mi ödeyecek ? Sorusunun yanıtı ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Bakan Nebati ise KYK faizlerinin ne zaman silineceğine beklenen haberi verdi.  Bakan Nebati konuya ilişkin tarih vurgusunda bulunmuştu. Peki, KYK borç faizleri ne zaman silinecek? İşte KYK borç faizleri için beklenen tarih.

Peki milyonlarca kişi tarafından beklenen, KYK borç faizleri ne zaman silinecek? sorusunun yanıtı, milyonlarca KYK borcu öğrenciler tarafından araştırılmaya devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18 Temmuz tarihinde gerçekleştirilen Kabine Toplantısının ardından KYK faizlerinin silinmesi ile ilgili bir takım açıklamalarda bulunmuştu.  Bakan Nebati ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamaları haberimizde.

Bakan Nebati, KYK borç faizleri ile ilgili yapmış olduğu açıklamada, borçların silineceği tarihe ilişkin bilgi verdi. Peki, KYK borç faizleri ne zaman silinecek?  Bakan Nebati tarafından açıklanan tarih belli oldu. İşte KYK borç faizleri ne zaman silinecek?

KYK Borç Faizleri Ne Zaman Silinecek?

Bakan Nebati tarafından  yapılan açıklama da KYK faizleri ile ilgili, Ekimde Meclis açılır açılmaz torba yasanın olacağını, Bu ve buna benzer alanlar da dahil olmak üzere torba yasada bunların tamamını çözmüş olacaklarına dair bir takım açıklamalarında bulunmuştu.

Bakan Nebati tarafından yapılan açıklamaya göre; KYK borç faizleriyle ilgili kararın torba yasada görülmesi ile karar ilişkin açıklanma yapılması bekleniyor.

KYK borç faizleriyle ilgili kararın, Resmi Gazete’de yayımlanması sonrasında yürürlüğe girmesi ile birlikte, e-Devlet üzerinden de aşamalı olarak yapılması bekleniyor. KYK BORÇLARI SİLİNECEK Mİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18 Temmuz tarihinde gerçekleştirilen Kabine Toplantısının ardından KYK faizlerinin silinmesi ile ilgili bir takım açıklamalarda bulunmuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu açıklamalarında, KYK kredisi geri ödemelerini herhangi bir enflasyon farkı ya da faiz uygulaması olmadan yalnızca alınan kredi üzerinden yapılmasını kararlaştırdıklarını. Yani anapara. Bu uygulamadan hala kredi geri ödemesi yapan bütün gençlerin faydalanabileceklerini, toplamda 26 milyar Türk lirası üzerindeki bir yükü gençlerimizin üzerinden kaldıklarını ifade etti.

3 milyon 157 bin gencin öğrenim kredi sorununu kökten çözmüş olduklarını ve önümüzdeki yıldan itibaren kredi ödemesi başlayacak öğrenciler artık sadece aldıkları kredi miktarından sorumlu olacaklarını ifade etti.

Başa dön tuşu