Gündem

Motorinde İndirim! Güncel Benzin Fiyatları

Motorinde son dakika indirim haberi araç sahiplerini sevindirdi. Akaryakıtta üst üste gelen zamlar son  buldu ibre tersine döndü. 6 günde 4 kez motorin fiyatlarına gelen zamlar araç sahiplerinin canını çok sıkmıştı. 30 liraya dayanan motorin fiyatı ile ilgili bu kez sevindiren haber geldi. Sektör kaynaklarından alınan bilgilere göre son bir yılda %278 zamlanan motorin fiyatında, yarından itibaren geçerli olmak üzere motorinde indirim yapılması bekleniyor.  Motorine ne kadar indirim gelecek? Benzin fiyatlarında indirim olacak mı? Araç sahipleri tarafından merak edilen sorunun cevapları siz değerli okurlarımız için   haberimizde. İşte 12 Ekim Çarşamba 2022 güncel motorin, benzin ve LPG fiyatları siz değerli okurlarımız için haberimizde.

Akaryakıtta gelen son dakika haberi araç sahiplerini çok yakından ilgilendiriyor. Son dakika gelen haber ile araç sahiplerinin yüzünü güldürecek. Akaryakıt fiyatları küresel gelişmeler, brent petrol ve dövizdeki dalgalanma nedeni ile küresel çapta yükselmeye devam ederken 6 günde motorin 4 kez zamlandı. Art arda gelen zam haberleri sonrası araç sahipleri benzin fiyatlarını kara kara düşünürken, motorinin litre fiyatı 28 Türk lirasını aşmıştı. Benzin fiyatlarında ise şimdilik bir değişiklik olmadı. Gelen zamlar sonrasında bu defa motorinde indirim yapılması bekleniyor. Ankara, İzmir, İstanbul güncel motorin, benzin LPG fiyatları haberimizde.  İşte araç sahiplerini yakından ilgilendiren ve araç sahiplerini sevindirecek haberin detayları.

Motorine Bir Yılda %278 Zam Geldi

11 Ekim 2021 tarihinde 7,53 lira olan motorinin litre fiyatı; 11 Ekim 2022 tarihinde 28,53 lira oldu. Son zamlarla beraber bir sene de motorine %278 zam gelmiş oldu. Fiyatı neredeyse 4 katına kadar çıktı.

Benzin ile Motorin Arasındaki Makas Açıldı

Motorin ile benzin fiyatları arasındaki makas ise daha da giderek  açıldı.  Motorin ile benzin fiyatları son zamanlarda fiyatları neredeyse aynı düzeye gelmişti.  Ancak son yapılan indirim ile birlikte motorin ve benzin arasındaki fiyat farkı artmaya başladı. Benzinin litre fiyatı ise 20,60 lirasından satılıyor.

Son Dakika Motorine İndirim Bekleniyor

Geçtiğimiz hafta art arda 4 defa zam gelen akaryakıtta fiyatlar tekrardan değişiyor. 6 günde gelen 4 zam ile birlikte 28 Türk lirasını aşan motorin fiyatları, araç sahipleri gelen zamların ardından ise bu durum bir hayli üzmüştü. Bu gece yarısından itibaren ise motorin fiyatlarında indirim bekleniliyor. 12 Ekim gece yarısından itibaren motorin fiyatlarına 2,13 kuruş indirim bekleniyor. Benzin fiyatlarında ise şu anlık herhangi bir değişim beklenmiyor.

İSTANBUL

Motorin litre fiyatı 28,53 Türk Lirası

Benzin litre fiyatı 20,60 Türk Lirası

LPG litre fiyatı 11,35 Türk Lirası

ANKARA

Motorin litre fiyatı 28.65 Türk Lirası

Benzin litre fiyatı 20.74 Türk Lirası

LPG litre fiyatı 11,04 Türk Lirası

İZMİR

Motorin litre fiyatı 28,68 Türk Lirası

Benzin litre fiyatı 20,72 Türk Lirası

LPG litre fiyatı 11,04 Türk Lirası

 

Başa dön tuşu