Magazin

Nur Ertürk’ün anlattıkları herkesi gözyaşlarına boğdu! Acısı dayanılmaz

Nur Ertürk hayatının en acı anlarını anlattı. Katıldığı bir programda annesinin ölümü yaşadıklarını aktaran Ertürk hem kendi ağladı hem de stüdyodakileri ağlattı. Detaylar haberimizin devamında…

Türk Sanat Müziğinin bilinen isimlerinden Nur Ertürk samimi itirafları ile herkesi üzdü. Yaban Eller, Mihriban gibi albümleri ile dikkat çeken ünlü şarkıcı annesinin ölümü ve sonrasında yaşadıkları ile herkesi derinden üzdü.

“Bazıları karşısındaki insanı hiç düşünmeden çok acımasızca konuşuyor”

Nur Ertürk, “Hayatınızın dönüm noktası nedir?” sorusu üzerine, “Annemin ölümüdür. Mekanı cennet olsun. Annemin uzun bir yoğun bakım süreci oldu, sonrasın da Allah onu bize bağışladı. Doktorların umut kestiği bir an yaşadık. O süreçte bir hastanenin başhekimi bize çok büyük bir hadsizlik yapmıştı. Doktorluk mesleği çok kutsaldır ama biraz empati yapmalarını istiyorum. Bazıları karşısındaki insanı hiç düşünmeden çok acımasızca konuşuyor. Bana bir tanesi ‘yoğun bakımda tutmanıza hiç gerek yok, alın götürün. Gereksiz para harcamayın, zaten 3 günlük ömrü var’ dedi. Ben de size saygısızlık yapmak istemiyorum ama bunu bir tıp adamına yakıştıramıyorum dedim. Allah’tan başka kimse nefesin sayısını bilemez. Bu sözlerden sonra annemi başka bir hastaneye sevk ettirdim. 40 gün yoğun bakımda kaldı. Sonrasında da 7 sene daha yaşadı” dedi.

“Ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar”

Annesini kaybettikten sonra zor zamanlar geçiren Ertürk konuşmasına, “O başhekimle yaşadığım hadise beni yıkmıştı ama kendime de getirmişti. Önceden insanlara dava özverili yaklaşırdım. Bu olaydan sonra daha temkinli olmaya başladım. Annemin ölümünden sonra da ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağların ne kadar doğru olduğunu anlamış oldum. Ne kadar kalabalık bir aile olursanız olun, o anne gidince bir şey kalmıyor. Anne her şeyin önünde set oluyormuş. Annemi çok özlüyorum, rüyalarıma giriyor. Onunla hep konuşuyorum. Annem de benimle konuşuyor. Ahiretimizde, cennette kavuşacağız. Ana gibi anaydı. Bugün neye sahipsem ona borçluyum. Allah analarımızın babalarımızın kıymetini bilmeyi nasip etsin.” şeklinde devam etti. Gözyaşlarına hakim olamayan ünlü şarkıcı sunucuyu da ağlattı.

Başa dön tuşu