Magazin

Onca şey yaptı ama son hareketi bardağı taşırdı! Türk Lirasını tuvalete atan Mika Raun tutuklandı

Sosyal medya fenomeni Mika Can Raun Türk Lirasını tuvalete attığı için gözaltına alındı. Hareketleri konuşmasın ile sık sık gündem olan fenomen ismin son yaptığı bardağı taşırdı. Cinsiyet değişikliği yaparak ve estetik ameliyatları ile adından söz ettirmeyi başaran Raun, suçundan gözaltına alındı.

İlk olarak TikTok isimli sosyal mecrada adını duyuran daha sonra diğer sosyal platformlarda yayınladığı videolar ile dikkat çeken Mika Raun, izlenmek için 100 TL’yi klozete atığı anları paylaşmıştı. Bu paylaşım ülkede büyük tepki aldı ve yetkililer harekete geçti.

Birileri artık dur demeli

Sosyal medya mecralarında Mika Can Raun olarak bilenen Mikail Can Kurnaz isimli fenomen paylaşımları ile ağızları açık bırakmaya devam ediyor. Son olarak 100 TL’yi tuvalete atarak sifonu çektiği anları paylaştı.  “Güzel ülkemin kanalizasyonuna 100 TL kazandırdım, suç mu?” şeklinde kendini savunan Mika Can Raun, “Devletin Egemenlik Alametlerini Aşağılamak” suçundan gözaltına alındı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube ve Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin çalışması sonucu yakalandı. Türk lirasına hakaret ettiği gerekçesi ile gözaltına alınan Mika Can Raun ifadesi alındıktan sonra Türk Ceza Kanunu’nun ‘Devletin Egemenlik Alametlerini Aşağılamak’ suçundan adli makamlara sevk edildi.

Sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlar ile sık sık adından söz ettiren ve hareketleri herkesin ağzını açık bırakan fenomen isim son yaptığı ile bardağı taşırdı. Geçirdiği estetik operasyonlar ile bambaşka birine dönüşen ve daha sonra iyice yoldan çıkan Raun, son paylaşımı ile tepki aldı.

 

Başa dön tuşu