Gündem

Polis Promosyonu ne zaman yatacak? Polis banka promosyonu 2022 ne zaman yatacak?

Polis Promosyonu 2022 yılı için ne kadar oldu gelişmeleri takip ediliyor. Yüzbinlerce polis memurunu ilgilendiren banka promosyonu konusunda gözler EGM’ye çevrilmişken, polis promosyonu konusunda polis promosyonu ne zaman yatacak? sorusunun yanıtı hakkında gelişmelerin mevcut olduğu iddia ediliyor.

Ülkemizde EGM’ye bağlı yüzbinlerce polis memuru polis banka promosyonu 2022 hangi ayda yatacak sorusunun yanıtını ararken, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından son dakika açıklama yapıldığı iddia ediliyor. Peki polis memurları polis promosyonu ne zaman yatacak?

Polis promosyonu ne kadar? Kaç para?

İşte EGM tarafından açıklanan tüm detaylar polis promosyonu ne zaman yatacak 2022 Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından son dakika yapılan Açıklama ile polis promosyonu ne zaman yatacak sorusu yanıtlandı . polis promosyonu ne zaman yatacak sorusunu yanıtı 1 Kasım 2022 olarak açıklandı

İşte EGM tarafından yapılan açıklama;

Teşkilatımızın maaş promosyon protokolü, 18.03.2022 tarihinde 5 yıllık süre için Türkiye Vakıflar Bankası A.Ş ile imzalanmıştı.

Bahse konu protokol ile tüm personeli kapsayacak şekilde, aylık ödemelerin 300 TL olması ve enflasyon karşısında değer kaybetmemesi için her altı ayda bir memur maaş zammı oranında artırılması şartı getirilmişti.

Ancak 2022 yılında memur maaşlarında ortaya çıkan yeni durum üzerine, Vakıfbank ile yaklaşık 3 ay süren yeniden görüşmeler gerçekleştirilmiş ve maaş promosyonu ile ilgili bir değerlendirme sürecine girilmiştir.

Yapılan görüşmeler neticesinde protokol revize edilmiştir. Yeni promosyon protokolünün süresi 3 yıl olarak belirlenmiş ve tek seferde, peşin ve eşit olarak hiçbir kesinti yapılmaksızın her personele 27.000 TL ödenmesi karara bağlanmıştır.

Polis promosyonu ne kadar yatacak?

Vakıfbank ile sağlanan anlaşmanın 1 Kasım 2022 tarihinde yürürlüğe gireceğinin açıklanması sonrasında 18 Mart 2022 tarihinde 5 yıllık süre için Türkiye Vakıflar Bankası ile anlaşma sağlanmıştı

Vakıfbank ile sağlanan anlaşma sonrasında Türk Polis Teşkilatı memurlarına 1 Kasım tarihinden itibaren hiçbir kesinti yapılmaksızın 27.000 ödenmesi karara bağlanmış bulunmakta.

 

Başa dön tuşu