Magazin

Seren Serengil ölümden döndüğü anları gözyaşları içinde anlattı! “Atıma yapıyordum”

Ünlü sunucu Seren Serengil katıldığı bir YouTube programında neredeyse ölümle burun buruna geldiği anları anlattı. Ünlü sunucunun anlattıkları herkesi şoke etti. Serengil gözyaşları için yaşadığı acıları anlatırken bebeğinin ölmesinden de bahsetti. Detaylar haberimizin devamında…

Bir dönem 45 kilolara kadar düşün bir deri bir kemik kalan ve ameliyat olmaması durumunda öleceğini açıklayan Seren Serengil, 2 yıl boyunca çok acı çektiğini ve organlarının iflasına kadar işin dayandığını anlattı. Söylemezsem Olmaz programında sunuculuk ve yorumculuk yapan Seren Serengil o dönem yaşadıkları ile hem kendi ağladı hem herkesi ağlattı.

“Bir çocuk kaybım var”

Seren Serengil “Hastalığınız nasıl başladı?” sorusuna, “Ben kabul ediyorum çok büyük bir cehaletti. Ben mide ameliyatı olmuştum. O dönem metobolik sendromum vardı. Yani organlarımın 3-4 tanesinde sorun yaşıyordum. Karaciğer yağlanması, değerlerim çok kötü. Yüksek tansiyonum var. Beyin kanaması nedeniyle bir çocuk kaybım var. Kilo veremezsem de bu tansiyon hastalığı annemden geçme. Psikolojik durumum da normal değil. O dönem olmam gerekiyordu. O yerinde bir karardı. Olduktan sonra her şeyim normale döndü, gayet sağlıklıydım. Fakat sonrasında evlendim ve yaşım geçiyordu son bir kez çocuk sahibi olmak istedim. Çocuk sahibi olmak için hormon almaya başladım ve hormonlar bana kilo aldırdı. Her neyse düşük oldu, boşandım. Televizyona başlayacağım, oldum yine 78-80 kilo. Alkolüm ve sigaram yok ama kola ve tatlım var, o yüzden alıyorum kiloları.” dedi.

“1 yıl boyunca altıma ettim”

O dönem çektiği acıları ve yaşadıklarını anlatan ünlü sunucu, “İstanbul’da bir sürü doktora gittim beni ameliyat edin diye. Bu ameliyat bağırsak by-pass’ı. Bağırsağın bir bölümünü devre dışı bırakıyorlar. Benim bağırsağım 4 metre falan galiba. Bütün sistemim ne yaptılar bilmiyorum. Olduğumdan beri kusuyorum af edersin bir süre sonra altıma yapmaya başladım. 1 yıl boyunca altıma ettim. Televizyona çıkıyorum, reklam arasında gidip istifra ediyorum. O kadar korkunç bir şey yaşadım ki sana anlatamam. 43 kilolara düştüm. Evde beslenmeye başladım artık damarlarım kabul etmedi. En son karaciğerin siroza çeviriyor dediler. Çoklu organ yetersizliği. Ameliyata alınmazsam öleceğimi söylediler. Ben tabi çok korktum. Yürüyecek halim kalmamıştı. Ve beni geri dönüşüm ameliyatı yaptı. Doktorum hayatımı kurtardı. Ameliyata girerken yüzde 30 şansla girdim. Herkes ağlıyordu. Ben veda ettim, vasiyet bıraktım. Köpeklerim için Mustafa’ya dedim” Sakın onları bırakma, 6 ay bu evden gitme. Çünkü onlar birden ben yokken çıkarsa, özellikle NoyNoy, benden başka kimseye alışık değil. Mahvolurlar. Yani böyle çok acayip bir süreç geçirdik” şeklinde konuştu.

Sevgilisi Mustafa Rahman Tohma içinde, “Ayrılsak da bu sizde kayıtlı kalsın. Allah bu çocuğun tuttuğunu altın etsin. Normalde erkekler gripten kaçar. Altıma ediyorum, elimde değil anlamıyorum tuvaletimin geldiğini. Safra kesemi aldılar. Alt midem yok, o süreçte hep yanımdaydı. Kemik erimesi oldu, 4 cm boyum kısaldı. Saçlarım dökülmeye başladı, kısacası bitmiştim yani” şeklinde yaşadıklarını anlattı.

Başa dön tuşu