Magazin

Seversin’in Asya’sı erkek erkek oyuncuları çok kızdıracak! Maaş konusunu açtı ortalığı karştırdı

Ekranların sevilen oyuncularından İlayda Alişan‘ın mekan çıkışı erkek oyuncular ile ilgili söylediği sözler gündem oldu. Ünlü oyuncu maaş konusunda erkeklerin daha çok aldığını söyleyince herkes şoke oldu. Sevgilisi ve arkadaşları ile görüntülenen Alişan basın mensuplarının sorularını yanıtlamayı da ihmal etmedi. Detaylar haberimizin devamında…

Masumiyet, Çukur, Seversin gibi başarılı yapımlarda yer alan İlayda Alişan mekan çıkışı görüntülendi. Ayak üstü magazincilerin sorularını yanıtlayan Alişan, erkek oyuncuların maaşları hakkında söyledikleri gündem oldu. Güzelliği ve başarılı oyunculuğu ile dikkat çeken İlayda Alişan, erkek oyuncuları kızdıracak gibi.

Erkek oyuncuları kızdıracak

Başrol olduğu Seversin adı dizinin final yapması üzerine yeni bir projeye başlayacağını aktaran İlayda Alişan, “Yeni bir projeye başlıyoruz. Bir televizyon dizisi olacak. Okuma provalarını da yaptık. Bu proje kariyerim için çok olumlu olacak” dedi. Son zamanlarda oyuncular arasında yaşanan tartışmaya İlayda Alişan da katıldı.  “Her şirketin kendine özel durumları vardır. Bazıları buna göre seçer ama bazıları da seçmez, tercih meselesi. Oyunculuk da baz alınıyordur. “İsimden isme göre değişiyor tabii ki. Ancak çoğu zaman söylediğiniz gibi. Erkek başroller daha fazla kazanıyor” şeklinde konuştu.

İlayda Alişan kimdir?

26 Şubat 1996’da İstanbul’da doğmuştur. Anne tarafından Erzincanlı, baba tarafından Trabzonludur. Behçet Kemal Çağlar Lisesi’nde eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Moda Tasarımı bölümünden mezun olmuştur. Hayatının dönüm noktası olarak babasının arkadaşının habersiz bir şekilde kendisini ajansına kayıt etmesi ile birlikte küçük yaşlardan itibaren sektöre giriş yapmıştır.

Oyunculuk hayatına reklam filmlerinde oynayarak başladı, Nestle, Coco Cola, Ülker, Akbank, Eti gibi birçok markanın reklam filminde oynadı. İlk olarak, 2011 yılında Kanal D’de yayımlanmaya başlayan daha sonra Star TV’de devam eden, başrollerinde Gülcan Arslan, Çetin Tekindor ve Bülent İnal gibi oyuncuların bulunduğu Bir Çocuk Sevdim dizisinde Merve karakterini canlandırdı. Kariyerine TRT 1’de yayımlanan Gönül Hırsızı ile devam etmiş, ardından Ayça Bingöl, Evrim Alasya ve Ekin Koç’la birlikte Benim Adım Gültepe’de Nurten karakteriyle dikkat çekmeye başlamıştır. 2015 yılında yayımlanan Songül Öden ve Mert Fırat’ın başrollerinde yer aldığı Serçe Sarayı adlı dizide Sinem karakteri ile devam etmiştir. Ardından Ay Yapım imzalı Bana Sevmeyi Anlat dizisinde Eylül, Rüya dizisinde canlandırdığı Cemre karakterine hayat vermiştir. Kendisinin daha büyük bir kitleye ulaştıran, başrollerinde usta oyuncu Perihan Savaş, Ercan Kesal, Aras Bulut İynemli ve Rıza Kocaoğlu gibi önemli isimlerin bulunduğu Ay Yapım’ın fenomen dizilerinden Çukur ile içinde bulunduğu set ortamını bir okul olarak tanımlamıştır. Dizinin ikinci sezonunda Akşın Koçovalı karakteriyle gösterdiği oyunculuk takdir topladı. Çukur’dan sonra Netflix’in ilk Türk orijinal dizisi olan Hakan: Muhafız’da Aylin Erman karakterine hayat vererek ününü yurtdışına taşıdı. 2019-2020 yılları arasında TRT 1’de yayımlanan, Erdal Özyağcılar ve Erkan Avcı gibi başarılı oyuncularla beraber Şampiyon adlı dizinin kadrosuna katıldı. 2021 yılında dijital içerik platformu olan Gain’in orijinal dizisi Terapist’te Özlem Narin karakterini canlandırdı. 2021’de FOX’ta yayımlanan Masumiyet dizisinde Ela Yüksel karakterini canlandırdı. Daha sonra aynı yıl Kırmızı Oda dizisinin kadrosuna katılmıştır. Günümüzde ise, Kanal D’de yayımlanan Seversin adlı dizi de rol aldı.

Başa dön tuşu