Gündem

Türk Lirasını tuvalete atıp sifonu çekmişti! Mika Raun’a hapishane yolları göründü

Sosyal medya fenomeni Mika Can Raun Türk Lirasını tuvalete attığı için gözaltına alınmıştı. Hareketleri ve konuşması ile sık sık gündem olan fenomen ismin son yaptığı bardağı taşırmıştı. Cinsiyet değişikliği ve estetik operasyonları ile bir hayli değişmiş olan Raun hakkında karar verildi. Detay haberimizin devamında…

İlk olarak TikTok isimli sosyal medya platformunda adını duyuran Mika Raun yayınladığı videolar ile dikkat çeken Mika Raun, 100 TL’yi klozete atığı anları paylaşmıştı. Bu paylaşım ülkede büyük tepki alması üzerine yetkililer hemen işlem başlatmıştı. Türk Ceza Kanunu’nun ‘Devletin Egemenlik Alametlerini Aşağılamak’ suçundan işlemleri başlatılmıştı.

7 yıla kadar hapsi istendi

Sosyal medyada Mika Can Raun olarak tanınan Mikail Can Kurnaz isimli fenomen paylaşımları ile ağızları açık bırakmaya devam ediyor. Son olarak 100 TL’yi tuvalete atarak sifonu çektiği anları paylaşmış ve başı belaya girmişti. “Güzel ülkemin kanalizasyonuna 100 TL kazandırdım, suç mu?” şeklinde kendini savunan Mika Can Raun, “Devletin Egemenlik Alametlerini Aşağılamak” suçundan gözaltına alınmış İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube ve Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Türk lirasına hakaret ettiği gerekçesi ile gözaltına alınan Mika Can Raun ifadesi alındıktan sonra Türk Ceza Kanunu’nun ‘Devletin Egemenlik Alametlerini Aşağılamak’ suçundan adli makamlara sevk edildi.

Savcılık, Mika Raun, “Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret” ve “Devletin egemenlik alametlerini aşağılama” suçlarından toplamda 2 yıl 6 aydan 7 yıl 6 aya kadar hapis ile cezalandırılmasını istedi. İddianamenin gönderildiği mahkeme kabul edilirse Mika Raun önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak ve cezası netleşecek.

Başa dön tuşu