Magazin

Türkiye’den İspanya’ya uzanan yol! İlker Kaleli dünya starıyla aynı dizide başrol oynayacak

Ekranların sevilen oyuncusu İlker Kaleli meslek hayatında zirveye ulaştı. İspanyol dizisinde dünyaca ünlü yıldız ile başrol oynayacak. Türkiye Madrid arası çekimleri yapılacak olan dizi merak uyandırıyor. Bir süredir ekranlarda gözükmeyen Kaleli, yabancı dizi anlaşması ile geri dönüyor. Detaylar haberimizin devamında…

Sıla ile mutlu bir ilişkisi olan İlker Kaleli sık sık romantik pozları ile gündem oluyor. İlker Kaleli İspanyol dizisinde başrol oynayacak. İspanyol Antenna 3 kanalının ‘La Pasion Turca’ isimli 6 bölümlük mini dizisinde yr alacak olan ünlü oyuncu herkesi şaşkına çevirdi.

İstanbul’dan Madrid’e uzanan yolculuk

Poyraz Karayel, Kayıp Şehir gibi başarılı yapımlarda yer alan ünlü oyuncunun ünü ülkeyi aştı. İspanya’dan teklif alan Kaleli Kasım ayında çekimlere başlayacak. Rol arkadaşı da belirlenen Kaleli’nin hayranları oldukça sabırsız. Yakışıklı oyuncunun partneri de belli oldu. İspanya’nın dünyaca ünlü oyuncusu Maggie Civantos ile başrolü paylaşacak.

Yönetmen koltuğunda Inaki Penafiel oturacak. Dizinin çekimleri iki buçuk ay sürmesi planlanıyor. Çekimler Kasım ayında İstanbul’da başlayacak daha sonra Madrid’de devam edecek. Ünlü oyuncu İlker Kaleli Yaman isimli antikacı bir adama hayat veriyor. Maggi Civantos’un ise güzel sanatlar öğretmeni ve sanat tarihi araştırmacısı Olivia’yı canlandırdığı dizi Türkiye İspanya arasında geçen macera, aksiyon ve tutkulu bir aşk hikayesini konu alıyor.

İlker Kaleli kimdir?

İlker Kaan Kaleli, 11 Mayıs 1984’te İstanbu’da dünyaya geldi. Türk dizi ve sinema oyuncusudur. İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Yönetimi bölümünden mezun olmuştur. London Academy of Music and Dramatic Art (LAMDA) oyunculuk okulunda oyunculuk eğitimi almıştır. Eğitim gördüğü süreçte ayrıca Şahika Tekand’a ait Stüdyo Oyuncuları topluluğunda oyunculuk dersleri almıştır. Sırasıyla Son, Kayıp Şehir ve Kayıp isimli ses getiren dizilerde rol aldı. 2014 yılında Silsile adlı filmde yer aldı. 2015-2017 yılları arasında yayımlanan Poyraz Karayel dizisinde Poyraz Karayel karakterini canlandırdı. 2020 yılında yayımlanan Öğretmen dizisinin başrolü Akif karakterini canlandırdı. Kaleli, iyi derece İngilizce biliyor. 6 dil bilen İlker Kaleli’nin İngilizce aksanının, Londra’da yaşadığı dönemden geldiği düşünülüyor. Bir dönem meslektaşı olan Burçin Terzioğlu ile ilişki yaşamıştır. Şuanda ünlü şarkıcı Sıla Gençoğlu ile ilişkisi var.

Rol aldığı yapımlar;

Son

Kayıp Şehir İrfan

Kayıp Faik Şaşmaz

Poyraz Karayel

Öğretmen Akif Erdem

The Serpent Vitali Hakim

Silsile Cenk

Başa dön tuşu